Moje konto | Rejestracja

Książki przygodowe, fantastyczne


Książki fantastyczne, przygodowe, pozwalają przeżyć przygody z najśmielszych marzeń. Czytelnik może przenieść się w  najbardziej wymyślny świat fantazji lub uczestniczyć w przygodach, które pozwolą zapomnieć o szkolnych zadaniach i domowych obowiązkach. Napięcie i stopień intensywności tych przeżyć, dobrane są, oczywiście, odpowiednio do wieku czytelnika. W tym przedziale wiekowym, przygody okraszone są często dużą dawką humoru. Wasze dzieci będą spać spokojnie. Jeszcze;)
> > Książki przygodowe, fantastyczne
Sortuj wg:
Wyświetlanie od 1 do 9 (z 48 pozycji)

 1  2  3  4  5 ...   
1:0 dla Korniszonka
 
1:0 dla Korniszonka
 
Grażyna Bąkiewicz
Wydawnictwo: Literatura
Wiek: 7+


Druga część o przeżyciach Korniszonka i druga potężna porcja śmiechu i dobrego nastroju. Jestem za tym, żeby przepisywać dzieciom Korniszonka zamiast lekarstw. Taka terapia śmiechem:) A najlepiej, czytajcie całymi rodzinami, odpędzicie dobrym humorem wszelkie przeziębienia, grypy itd. Na mnie, tak ta książka działa.Na naszych małych słuchaczy w szkołach, również...

Cena: 24,90 zł
Akademia Pana Kleksa
 
Akademia Pana Kleksa
 

Jan Brzechwa

Wydawnictwo: G&P

Wiek: lektura klasy IV i wcześniej do czytania rodzinnego
 

Powieść baśniowa o naukach chłopca Adasia Niezgódki w dziwnej, trochę śmiesznej i zwariowanej akademii prowadzonej przez sympatycznego dziwaka Pana Kleksa. Ilustracje Jana Marcina Szancera czynią tę powieść jeszcze bardziej baśniową.

Cena: 21,90 zł
Babcia na jabłoni
 
Babcia na jabłoni
 

Mira Lobe

Wydawnictwo: Die Siostry

Wiek: 6+


Książka ze wspaniałej serii "Mistrzowie Ilustracji". Napisana przez Mirę Lobe - austriacką pisarkę, której książki dla dzieci znane są na całym świecie i po mistrzowsku zilustrowana przez Mirosława Pokorę...

Cena: 29,40 zł
Baltic, pies, który płynął na krze
 
Baltic, pies, który płynął na krze
 

Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: Literatura

Wiek: 5+
 

W styczniu 2010 roku cała Polska śledziła losy psa, który dryfował na krze po Wiśle. Gdy wypłynął na wody Bałtyku, został uratowany przez oficera statku badawczego R/V Baltica - pana Adama Buczyńskiego. Tę poruszającą historię, którą opisała Barbara Gawryluk, czyta się z ogromnym wzruszeniem...

Cena: 22,90 zł
Bartnik Ignat i skarb puszczy
 
Bartnik Ignat i skarb puszczy
 
Tomasz Samojlik
Wydawnictwo: Centrala
Wiek: 8+ 

Jeżeli ktoś uważa, że komiksy nie są kształcące, to powinien zajrzeć do tego! Tutaj historia, nauka o przyrodzie i stare legendy, układają się w jedną całość, pod wodzą wspaniałego bartnika Ignata. Zaprasza on nas do Puszczy Białowieskiej sprzed wieków i do tej współczesnej, zdradzając wiele tajemnic natury i przeżywając z nami niebezpieczne przygody. Uwierzcie mi, że wilk i niedźwiedź nie są w tym lesie najbardziej groźnymi stworzeniami! 

Cena: 39,90 zł
Czarnoksiężnik z krainy Oz
 
Czarnoksiężnik z krainy Oz
 

Lyman Frank Baum

Wydawnictwo: Buchmann

Wiek: 7+


Światowa klasyka dziecięca w przepięknym wydaniu...

Cena: 44,90 zł
Czarownica piętro niżej
 
Czarownica piętro niżej
 
Marcin Szczygielski
Wydawnictwo: Bajka
Wiek: 9+


Książki Marcina Szczygielskiego są chętnie czytane przez dzieci i chętnie nagradzane przez dorosłych. Sytuacja idealna! Stąd mój lekki sceptycyzm, czy nowy tytuł też okaże się strzałem w dziesiątkę?;) I...TAK!:) Czytałam z wielką przyjemnością, bawiłam się wspaniale i jako pierwsza (bo książka nowa) nagradzam...moją opinią o niej:)

Cena: 34,90 zł
Gałka od łóżka
 
Gałka od łóżka
 
Mary Norton
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Wiek: 7+ 

Te wakacje nie zapowiadały się zbyt ciekawie, Kasia, Karolek i Pawełek, mieli spędzić je u cioci w wiosce Frensham. Ciotka była poważną, starszą damą, jej dom był ogromny i ponury i nikt specjalnie nie przejmował się ich obecnością. Wszystko zmieniło się jednak w jednej chwili, kiedy sąsiadka, panna Price zwichnęła sobie nogę. Podobno spadła z roweru, ale czy to przypadkiem nie była miotła? I czy tajemnicza gałka od łóżka nie jest czasami zapłatą za milczenie? Cudowna, należąca do klasyki literatury dziecięcej opowieść o magii i wspaniałych podróżach odbywanych w ...łóżku. 

Cena: 39,50 zł
Gwiżdżemy na Króla Ogóra
 
Gwiżdżemy na Króla Ogóra
 
Christine Nostlinger
Wydawnictwo:Skrzat
Wiek: 7+


Christine Nostlinger to znana i ceniona niemiecka pisarka książek dla dzieci i młodzieży.Otrzymała wiele nagród literackich za swoje tytuły, a książka "Gwiżdżemy na Króla Ogóra" została uhonorowana prestiżową "Deutscher Jugendliteraturpreis".
Z przyjemnością czytałam tę zabawną historię rodzinną z wątkiem fantastycznym i polecam ją gorąco do głośnego, rodzinnego czytania, a także do czytania samodzielnego...

Cena: 17,90 zł
Wyświetlanie od 1 do 9 (z 48 pozycji)
 1  2  3  4  5 ...   

Informacje
wysylka
prezent
Bestsellery
Czarnoksiężnik z krainy Oz

44,90 zł
MALUTKA CZAROWNICA

29,50 zł
Naszranking
czytamy


Chłopak w sukience
David Walliams

Aktualnosci
Lubimy


LUNA   

na Facebooku